Treening

Kas armastate tennist või golfi mängida? Kas Teie arvates pole midagi paremat kui tervisejooks, jooga või ujumine? Suurepärane! Stoomi omamine ei peaks takistama Teie füüsilise vormi hoidmist.
Oma tervishoiutöötaja loal võite naasta enamike spordialade ja tegevuste juurde, mida Te enne operatsiooni nautisite. Ainsad võimalikud erandid on kontaktspordialad (nagu poks, maadlus või jalgpall) tugevast löögist tingitud vigastuste tekkimise riski tõttu stoomile.

Stoomiga elavate inimeste hulgas on võistlevaid maratonijooksjaid, tõstjaid, suusatajaid, ujujaid ning palju teisi amatöörsportlasi ja professionaalseid sportlasi. Juhul kui Te enne operatsiooni spordiga ei tegelenud, on nüüd parim aeg alustada.

Siit leiate mõned nõuanded spordi ja teiste füüsiliste tegevustega jätkamiseks:

  • Alustage aeglaselt ja omas tempos. Teie kõhulihaste paranemine võtab operatsiooni järel natuke aega. Teie tervishoiutöötaja saab Teile nõu anda, millal ja kuidas treeningutega uuesti alustada.
  • Valige tegevus, mida naudite ja mis sobib Teie ajakavaga vähemalt kolm korda nädalas kestvusega minimaalselt 30–60 minutit korraga.
  • Parimaks kogemuseks tühjendage enne treeningut oma stoomikott. Paigaldage stoomi alusplaat kindlasti vähemalt tund aega enne võimalikku märgumist või igasuguse higistama ajava tegevuse alustamist.
  • Enamik stoomihooldusvahendite süsteeme on veekindlad, seda isegi ujumisel.
  • Ujujatele: katke filtri ventileerimisava filtrikattega, et takistada vee sisenemist stoomikotti. Katte võib eemaldada siis, kui te olete ennast ära kuivatanud.
  • Soovite saunas või mullivannis lõõgastuda? Pole probleemi, kuniks teie tervishoiutöötaja on selle heaks kiitnud. Vajadusel kasutage ümber stoomi alusplaadi Ease ribade lisakinnitusi, et toode püsiks protseduuride ajal kindlalt nahal.

Rob Hill on mees, kes on võtnud stoomijärgse treenimise oma südameasjaks. Rob suutis oma teekonna alguses vaevu treppidest ühe korruse käia ja kaheksa aastaga sai temast esimene stoomiga ja Crohni tõvega patsient, kes on vallutanud seitsme kontinendi kõrgeimad mäetipud.