Elu stoomiga

Tutvustame Teile Linus Medicali  programmi, mis on mõeldud stoomipatsientidele, aga ka nende sugulastele ja meedikutele. Programm „Elu stoomiga” varustab teid kättesaadava teabe ja vajalike abivahenditega kõigis operatsioonist taastumise etappides.

Programm „Elu stoomiga” koosneb neljast etapist:

1. Operatsioonieelne etapp

Igal inimesel on raske leppida asjaoluga, et stoomioperatsioon on möödapääsmatu. Selles etapis tekib palju küsimusi. Kuidas mu elu pärast operatsiooni muutub? Milleks peaksin valmis olema? Kust võiksin leida põhjalikumat teavet? Vastuseid võite saada:

 • stoomihooldusspetsialistidelt, kes on valmis vastama kõigile operatsioonieelsel ajal tekkivatele küsimustele. Täpsemat teavet Eestis tegutsevate stoomihooldusspetsialistidega kontakteerumise kohta saate tasuta telefoninumbrilt 800 3030;
 • tasuta nõuandeliinilt 800 3030. Igal tööpäeval kell 9.00–16.30 saate helistada ja esitada küsimusi võimalike elumuutuste kohta pärast stoomioperatsiooni, elustiilimuudatuste, stoomihooldusvahendite jne kohta.

2. Operatsioon / operatsioonijärgne etapp haiglas

Vahetult pärast stoomioperatsiooni on patsient stressis ja sõltub suurel määral arstist ja meditsiinipersonalist. Pärast operatsiooni tekib palju uusi küsimusi: mida kujutab endast stoom? Kuidas stoomi sisu koguda? Kuidas kasutada stoomikotte? Millised stoomihooldusvahendid sobivad kõige paremini? Kuidas muuta hügieeniharjumusi? Kust abi otsida? Selles etapis on meil pakkuda:

 • Tasuta inforaamat „Muretu elu stoomiga”, kust võite leida vastuseid mõningatele küsimustele. Selles raamatus jagame teile olulisemat teavet järgmistel teemadel: kuidas elada stoomiga, stomihooldusvahendid, nahahooldustooted, stoomihooldusvahendite kompenseerimise tingimused, soovitused kiiremaks paranemiseks ja elustiili muutmiseks. Raamatu saate alla laadida ka sellelt veebisaidilt, leheküljelt  „Raamat” “Muretu elu stoomiga
 • tasuta ConvaTeci stoomihooldusvahendite komplekt. Selle komplekti abil saate stoomikottide kasutamise selgeks juba haiglas, nii et haiglast koju saades olete uute hügieenitavadega juba harjunud;
 • ConvaTeci stoomihooldusvahendite kataloog, mis annab ülevaate stoomihooldusvahendite laiast sortimendist;
 • teave stoomihooldusspetsialistide kohta. Seda teavet jagatakse tasuta nõuandeliini  kaudu;
 • Tasuta nõuandeliin 800 3030. Helistada saab igal tööpäeval 9.00–16.30. Nõuanded stoomihoolduseks, uued stoomihooldusvahendid, nahahooldustooted, millistest kohtadest vajalikke tooteid leida.

3. Paranemine / operatsioonijärgne etapp kodus

Stoomioperatsioonist paranemine kestab mitu kuud. Pärast stoomioperatsiooni koju jõudes peate kohanema uute hügieeniharjumustega. Stoom päästab teie elu, teie asi on õppida selle eest korralikult hoolitsema. Oluline on õppida elama täisverelist, tervislikku ja sisukat elu ka pärast stoomioperatsiooni. Seepärast soovitame teile koju naastes järgmist:

 • teave stoomihooldusspetsialistide kohta: kui Teil on tõsiseid raskusi, pakume stoomiõe koduviisiiti asjatundliku konsultatsiooni saamiseks. Hooldusõdede kohta oma kodulinnas saate täpsemat teavet tasuta nõuandetelefonilt;
 • nahahooldustooted stoomipatsientidele – need aitavad kaitsta stoomi ümbritsevat nahka ja ravida nahakahjustusi. Tooted on saadaval apteekides. Lisateavet leiate selle saidi leheküljelt „Stoomihooldustooted” –või tasuta abitelefonilt;
 • www.stoom.ee – eestikeelne veebilehekülg stoomipatsientidele, nende sugulastele ja meedikutele, kasulikud soovitused ja oluline teave stoomipatsientidele.

4. Normaalsesse ellu tagasipöördumise etapp 

Neljas etapp algab neljandal kuni kuuendal operatsioonijärgsel nädalal ja võib kesta elu lõpuni – kui stoomiga kohanemine venib pikale. Selles etapis kohaneb patsient stoomiga ja õpib elama täisväärtuslikku elu, loobumata lemmikharrastustest, suhtlemisest, sportimisest ja reisimisest.

Siinkohal saab kasutada kõiki eespool loetletud abinõusid. Samuti pakume lisaks alljärgnevat:

 • teave stoomihooldusspetsialistide kohta – helistage tasuta nõuandetelefonil;
 • www.convatec.com – tegu on põhjaliku rahvusvahelise (USA) teabekeskusega, mis pakub teavet meie toodete kohta, kasulikke näpunäiteid kasutajatele, võimalust võtta ühendust teiste stoomipatsientidega ja jagada kogemusi. Veebileht on ingliskeelne.